Goldman Sachs: Gold Will trafi $2,300 do 2022 roku. A co z Bitcoinem?

Deprecjacja dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej w połączeniu z inwestorami poszukującymi atrakcyjnych alternatyw może spowodować wzrost zarówno BTC jak i złota.

Główna firma bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs mówi, że cena złota wzrośnie o 20%, aby osiągnąć 2.300 dolarów przed końcem 2022 roku.

Towar ten pobił 31 lipca nowy rekord w wysokości ponad 2000 dolarów za uncję, ale Goldman uważa, że przed nim jeszcze długa droga. Według raportu cytowanego przez Bloomberga, bank uważa, że cena złota wzrośnie do 2300 dolarów w ciągu najbliższych 12 miesięcy – skorygowana prognoza, która pierwotnie przewidywała 2000 dolarów – ze względu na obawy związane z pozycją dolara.

Analitycy z Goldman Sachs stwierdzili 28 lipca, że „rekordowy poziom akumulacji długu“ rządu amerykańskiego i „rzeczywiste obawy dotyczące długowieczności dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej“ wpłynęły na cenę tego surowca. Obecnie cena złota wynosi 1.975 dolarów za uncję.

Co pomaga złotu, pomaga też BTC?

Goldman powiedział, że środki podjęte przez rząd USA w celu zmniejszenia wpływu pandemii na gospodarkę – na przykład płatności stymulacyjne – mogą łatwo doprowadzić do wzrostu zadłużenia poprzez osłabienie waluty. Bank stwierdził, że takie warunki spowodują wzrost cen złota i srebra.

Jednak wiele innych alternatyw dla waluty fiat wyglądałoby bardziej atrakcyjnie dla inwestorów, ponieważ dolar amerykański powoli traci na wartości jako waluta rezerwowa.

Cointelegraph podał 30 lipca, że Bitcoin Rush (BTC) może być lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż złoto. Od marca kryptokur waluta ma silniejszą ujemną korelację z dolarem niż złoto.